تماس بگیرید

سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

مهم ترین نکات در سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

4 دقیقه

نایلون و سلفون به عنوان دو ماده بسیار مهم در صنعت بسته‌بندی انواع محصولات از جمله محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، شیمیایی و غیره کاربردهای بسیار زیادی را دارند. شرکت‌ها و تولیدی‌های مختلف برای استفاده از این دو محصول برای بسته‌بندی انواع کالاهای تولیدی‌شان نیاز دارند تا برخی از اطلاعات مرتبط با کالا مانند لوگو و نام برند را بر روی بسته‌بندی چاپ کنند.

در فرایند سفارش چاپ نایلون و سلفون نکات بسیار زیادی وجود دارد که اگر آنها را از قلم بیاندازید و رعایت نکنید می تواند صدمه زیادی به عمليات چاپ وارد کند و یا حتی کار را به طور کلی خراب کند.‌ در ادامه این مطلب مهم ترین نکاتی که باید برای انجام چاپ روی نایلون و سلفون در نظر بگیرید را با شما به اشتراک می گذاریم تا بتوانید از درست بودن فرایند چاپ اطمینان خاطر داشته باشید.

تفاوت نایلون و سلفون

نایلون به عنوان نوعی پلیمر با نام پلی اتیلن سبک شناخته می‌شود و دارای استحکام کششی بالایی است و به دلیل داشتن قابلیت ارتجاعی در صنایع مختلفی مانند صنایع حمل و نقل، تبلیغات، نایلون بسته‌بندی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما سلفون از پلی پروپیلن تولید می‌شود و به علت ویژگی‌هایی مانند شفافیت در بسته‌بندی محصولات غذایی و محصولاتی که لازم است داخل آن توسط مشتری دیده شود کاربرد بسیار بیشتری را دارد. سلفون به دلیل گستره دمایی بالایی که دارد قابلیت‌های استفاده بیشتری را نسبت به نایلون دارد.

اما به صورت کلی مهم‌ترین و اساسی‌ترین تفاوت سلفون با نایلون در فرایند تولید و کاربرد آنها و مواد اولیه به کار برده شده در آنها است. از مهم‌ترین تفاوت‌های سلفون و نایلون که در صنعت چاپ نیز به شدت مورد توجه قرار گرفته است مواد اولیه و ساختار متفاوت آنها است.

دو عدد پلاستیک دسته دار

نایلون‌ها از پلی اتیلن سبک ساخته شده‌اند که از پرمصرف‌ترین پلیمرهای جهان به حساب می‌آیند و در میان بزرگترین ضایعات پلاستیکی قرار می‌گیرند که در صنایع بسته‌بندی کاربردهای بسیار زیادی را دارند. اما در صورتی که سلفون‌ها از پلی پروپیلن ساخته می‌شوند و می‌توان از خصوصیات مهم آنها به قابلیت مقاومت بالا در برابر حرارت، دوخت پذیری بالا، چسبندگی بر روی مواد، شفافیت و غیره اشاره کرد.

مواد اولیه‌ای که در سلفون به کار برده می‌شود از چگالی بالایی برخوردار است و جنس آن بیشتر خشک است. به همین دلیل بسیار مهم است تا شما در چاپ روی نایلون و سلفون مواردی را رعایت کنید تا مشکلی در فرایند چاپ به وجود نیاید. زیرا این دو ماده بسته‌بندی به دلیل داشتن ساختار متفاوت نیازمند دستگاه‌ها، جوهر و روش‌های چاپ متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند.

تفاوت‌ها و نکات مهم در فرایند سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

در سفارش چاپ روی نایلون و سلفون، مهمترین نکات شامل نوع مواد چاپی، کیفیت چاپ، اندازه و ضخامت مواد و همچنین مقاومت در برابر شرایط محیطی می‌شود. همچنین، توجه به طرح و رنگ‌های استفاده شده نیز اهمیت زیادی دارد تا نتیجه نهایی مطابق با خواست مشتری باشد. نکاتی که در این موارد باید بدانید شامل مواردیست برایتان شرح خواهیم داد.

استفاده درست از رنگ ها در طرح چاپی:

در ابتدا باید گفته شود که به دلیل تفاوت ساختار نایلون و سلفون لازم است تا شما از رنگ‌ها و جوهرهای متفاوتی برای چاپ روی این دو نوع ماده بسته‌بندی استفاده کنید.

طرح جذاب چاپ روی نایلون

برای چاپ سلفون و نایلون نه تنها به یک طرح اولیه مناسب نیاز دارید بلکه لازم است تا با توجه کردن به رنگ‌هایی که در چاپ خود استفاده می‌کنید طرح خود را برای مخاطب جذاب‌تر و دلنشین‌تر کنید به طوری که باعث جلب توجه مشتری شود. استفاده کردن از رنگ‌های درست مانند قرمز، سبز، زرد و آبی می‌تواند باعث جلب نظر مشتری شود و مشتریان زیادی را به سمت محصول شما جذب کند.

استفاده از طرح مناسب

علاوه بر بحث رنگ و انتخاب رنگ درست، برای یک چاپ مناسب لازم است تا شما از یک طرح چاپی جذاب و منحصر به فرد استفاده کنید تا از لحاظ ابعاد، محتوا و شکل برای بسته‌بندی شما مناسب باشد و از لحاظ جذابیت بتواند انتظارات مشتری را برآورده کند.

توجه داشته باشید طرح‌های بسیار شلوغ زیبایی خاصی را ندارد و می‌تواند چشم مخاطب را خسته کند و مشتری نتواند به راحتی اطلاعات محصول را از روی آن بخواند به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌شود تا از طرح‌های مرتب و ساده استفاده کنید تا مشکلات این چنینی به وجود نیاید.

چاپ طرح روی سلفون

نوشتن نام برند و اطلاعات دقیق بر روی محصول

در بخش عمده‌ای از بسته‌بندی‌های محصولات متفاوت نیاز است تا اطلاعات مرتبط با کالا مانند مواد به کار رفته، طرز تهیه، تاریخ انقضا و تولید قیمت و غیره نوشته شود که این مورد بیشتر در بسته‌بندی محصولات غذایی کاربرد دارد. به همین دلیل بسیار مهم است تا در چاپ این متن‌ها روی نایلون و سلفون به نکاتی مانند سایز درست فونت و رنگ مناسب توجه کنید تا یک بسته‌بندی جذاب و خاص را داشته باشید.

نتیجه گیری

 استفاده درست از هنر طراحی در چاپ و رعایت نکات ساده ای که گفته شد می تواند باعث بهبود فرایند چاپ در نتیجه نهایی کار شما شود که نه تنها باعث زیباتر شدن و دلنشین تر شدن کار نهایی می شود، بلکه برای جلب توجه مشتری نیز استفاده بسیار گسترده تری دارد.

برای چاپ انواع متن‌ها و طرح‌ها بر روی نایلون و سلفون شما می‌توانید با رعایت کردن رنگ‌های به کار برده شده و نوع طراحی و فونت متن بسته‌بندی‌های فوق العاده‌ای را برای انواع محصولات داشته باشید.

کیان چاپ به عنوان یکی از بهترین و فوق العاده‌ترین مجموعه‌های چاپ و بسته‌بندی‌ می‌تواند با در نظر گرفتن تفاوت ساختار نایلون و سلفون و رعایت نکاتی که گفته شد محصولات بسته‌بندی فوق العاده‌ای را برای تولیدی‌ها چاپ کند.

این مطلب را پسندیدید؟ آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آخرین نوشته ها

مهم ترین نکات در سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

نایلون و سلفون به عنوان دو ماده بسیار مهم در صنعت بسته‌بندی انواع محصولات از جمله محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، شیمیایی و غیره کاربردهای بسیار زیادی را دارند. شرکت‌ها و تولیدی‌های مختلف برای استفاده از این دو محصول برای بسته‌بندی انواع کالاهای تولیدی‌شان نیاز دارند تا برخی از اطلاعات مرتبط با کالا مانند لوگو و نام برند را بر روی بسته‌بندی چاپ کنند.
سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

در چاپ روی نایلون و نایلکس به این نکات دقت کنید

چاپ روی نایلون و نایلکس با روش‌های مختلفی امکان پذیر است و به منظور جلب توجه مصرف کنندگان، نوشتن اطلاعات مهم کالا مانند تاريخ تولید و انقضا، مواد اولیه به کار رفته، لوگوی برند، طراحی های خاص و ... استفاده می‌شود.
چاپ روی نایلون و نایلکس

سلفون چیست؟ انواع سلفون چیست؟

ما در این مقاله به معرفی برخی از انواع سلفون‌های پرکاربرد و مهم در صنایع مختلف پرداختیم و توضیحات کلی را در مورد سلفون در اختیار شما قرار دادیم. همانطور که متوجه شدید برای بسته‌بندی کردن انواع مواد غذایی معمولاً از سلفون‌هایی استفاده می‌شود که دارای استانداردهای بین‌المللی و مواد اولیه بهداشتی باشند.
سلفون بسته بندی

نایلون چیست؟ انواع نایلون چیست؟

نایلون یک پلیمر است که از مواد اولیه پلی اتیلن سبک شکیل می‌شود و دارای ساختار پلی‌آمیدی است. این ماده با قرار گرفتن در فشار و حرارت بالا به شکل الیافی با قطر بسیار نازک و کوچک و به شدت قوی تبدیل می‌شود که برای تولید کردن انواع محصولات مختلف به کار گرفته می‌شود.
نایلون شیرینگ

انواع چاپ روی نایلون؟ کدام بهتر است؟

امروزه نایلون‌ها بخش مهمی از زندگی انسان‌ها هستند و در صنایع مختلف به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید هر محصولی نیازمند این است که تصاویر، طرح‌ها و اطلاعاتی بر روی آن چاپ شود.
انواع روش های چاپ روی نایلون

بهترین بسته‌بندی برای غذای حیوانات

غذای حیوانات در حفظ سلامت آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. بنابراین نگهداری از چنین محصولاتی در شرایط مطلوب، امری کاملا ضروری است. نوع بسته‌بندی غذای حیوانات از جمله شرایط و عوامل موثر در حفظ کیفیت این نوع محصول به حساب می‌آید.
بسته‌بندی غذای حیوانات

معرفی انواع بسته‌بندی کشمش

کشمش به عنوان یکی از محصولات کشاورزی، نه تنها در داخل کشور بلکه در سایر کشورهای خاورمیانه و اروپا هم طرفدار دارد. نوع بسته‌بندی به عنوان یک عامل موثر در امر بازاریابی و میزان فروش محصول شناخته می‌شود.

بهترین روش بسته‌بندی نقل

نقل یکی از سوغاتی‌های خوشمزه شهر ارومیه است که مورد استقبال افراد زیادی قرارگرفته است. بسته‌بندی مناسب نقل از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع بسته‌بندی مناسب برای نقل در واقع باید ضد رطوبت و ضد هوا باشد.
بسته‌بندی نقل

پر کاربرد ترین انواع بسته بندی پسته

بسته ‌بندی پسته یک مرحله اساسی در زنجیره تأمین و بازار فروش این محصول است که اگر به صورت صحیح انجام شود؛ نه تنها به حفاظت از کیفیت و طول عمر محصول کمک می‌کند بلکه منجر به جلب توجه مشتریان و فروش بیشتر در بازار هدف می‌شود.
بسته بندی پسته

انواع بسته بندی نبات

بسته بندی نبات یکی از مهم‌ترین مراحل در زنجیره تأمین و عرضه این محصول است که تأثیر چشمگیری بر کیفیت نهایی و تجربه مصرف‌کننده دارد. نبات به صورت تکی یا فله‌ای به بازار عرضه می‌شود، اما بسته بندی مناسب می‌تواند نقش مهمی در حفظ تازگی، کیفیت و جلب توجه مصرف‌کننده ایفا کند.
بسته بندی نبات