تماس بگیرید

2024-03-11

انواع بسته ‌بندی آجیل و خشکبار

5 دقیقه

بسته‌ بندی آجیل و خشکبار باید طوری انتخاب شود که باعث حفظ کیفیت، تازگی، خطرات محیطی باشد. همچنین، بسته‌بندی مناسب می‌تواند روی جلب‌توجه مشتریان و افزایش فروش تأثیرگذار باشد. خرید آجیل در فرهنگ ایران، حداقل دو بار در طول سال در شب یلدا و نوروز جاافتاده است.

انتخاب یک بسته‌بندی مناسب و متمایز از رقبا می‌تواند برگ برنده کسب‌وکار شما باشد. بسته ‌بندی آجیل و خشکبار در انواع مختلفی ارائه می‌شود. در این مقاله قصد داریم شمارا با انواع بسته ‌بندی آجیل و خشکبار آشنا کنیم.

انواع بسته‌ بندی آجیل و خشکبار

آجیل‌ها در بسته‌بندی مختلفی روانه بازار می‌شوند. هر نوع بسته‌بندی دارای مزایا و معایب مربوط به خود است. در این قسمت به‌صورت دقیق شمارا با انواع بسته‌ بندی آجیل و خشکبار و مزایا و معایب هرکدام آشنا می‌کنیم تا درنهایت بتوانید انتخابی مناسبی داشته باشید.

ظروف شیشه‌ای

استفاده از ظروف شیشه‌ای برای بسته‌بندی آجیل و خشکبار باعث حفظ تازگی و کیفیت این محصولات می‌شود. شیشه مانع ورود رطوبت و نفوذ هوا است. درنتیجه از ورود هرگونه آلودگی محیطی جلوگیری می‌کند. ظاهر شیشه‌ای بسته‌بندی آجیل و خشکبار موجب زیبایی این محصولات و جلب نظر مشتری می‌شود.

ازجمله معایب استفاده از ظروف شیشه‌ای برای بسته بندی آجیل و خشکبار، می‌توان به شکننده بودن شیشه اشاره کرد. شیشه با توجه به شکننده بودن در حمل‌ونقل نیاز به‌دقت و مراقبت بیشتری دارد. وزن شیشه ممکن است باعث افزایش وزن محصول شود و مشتریان را در حمل‌ونقل به‌زحمت بیندازد. درب محصولات شیشه‌ای با توجه به اینکه به‌راحتی باز نمی‌شوند ممکن است باعث نارضایتی مشتریان گردد.

ظروف پلاستیکی

حمل‌ونقل ظروف پلاستیکی نیاز به مراقبت خاصی ندارد و مشتریان با توجه به وزن کمی که دارد راحت‌تر می‌توانند آن را حمل کنند. ظروف پلاستیکی معمولاً به راحت باز می‌شوند که موجب رضایت مشتریان می‌گردد. استفاده از بسته‌بندی ظروف پلاستیکی برای آجیل و خشکبار معمولاً هزینه‌های کمتری را در بردارد.

ازجمله معایب استفاده از ظروف پلاستیکی برای بسته‌بندی آجیل و خشکبار می‌توان به آسیب‌پذیری آن در برابر نور خورشید اشاره کرد. پلاستیک در برابر نور خورشید حساس است و همین امر ممکن است، موجب تغییر رنگ و کیفیت محصولات شود. اگر پلاستیک به‌درستی دفع نشود ممکن است باعث آلودگی‌های زیست‌محیطی شود و برای محیط‌زیست مضر باشد.

ظروف طلقی

ظروف طلقی برای بسته بندی آجیل و خشکبار

ظروف طلقی می‌توانند آجیل و خشکبار را در برابر نور، رطوبت و هوا محافظت کنند و به حفظ تازگی و طعم آجیل کمک کنند. ظروف طلقی به محصولات زیبایی خاصی را می‌بخشد و موجب افزایش جذابیت‌های بصری می‌شوند. همچنین می‌تواند در افزایش فروش کسب و کارها تأثیرگذار باشد. ظروف طلقی به‌آسانی باز می‌شوند که موجب افزایش رضایت مشتری می‌گردد.

این ظروف ممکن است به‌صورت کمی شکننده باشند و احتیاج به مراقبت بیشتری در زمان حمل‌ونقل داشته باشند. این نوع بسته‌بندی با توجه به بسته‌بندی پلاستیکی وزن بیشتری دارند که ممکن است موجب افزایش هزینه حمل‌ونقل آن‌ها گردد. ظروف طلقی ازنظر قیمت هزینه‌های بیشتری را به همراه دارند.

قوطی‌های فلزی

قوطی‌های فلزی یکی از شکیل‌ترین نوع بسته‌بندی برای آجیل و خشکبار به‌حساب می‌آید. زیبایی این نوع بسته‌بندی می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش فروش محصولات داشته باشد. این نوع بسته‌بندی باعث محافظت کامل آجیل و خشکبار در برابر رطوبت، نور و هوا می‌شود که این حفاظت سبب حفظ تازگی و کیفیت محصولات می‌گردد. قوطی‌های فلزی در برابر فشار و ضربه مقاوم هستند و آسیب نمی‌بینند.

وزن بالای قوطی‌های فلزی یکی از معایب این نوع بسته‌بندی است. وزن بالای قوطی فلزی نسبت به سایر بسته‌بندی‌ها ممکن است باعث حمل‌ونقل سخت و هزینه‌بر آن‌ها شود. قوطی‌های فلزی معمولاً بیشترین قیمت بسته‌بندی را در انواع بسته‌بندی آجیل و خشکبار دارند.

جعبه مقوایی

جعبه‌های مقوایی معمولاً وزن کمی دارند و همین امر موجب حمل‌ونقل راحت آن‌ها می‌شود. جعبه‌های مقوایی قابلیت چاپ طرح‌های مختلف و متنوعی را بر روی خوددارند که می‌تواند سبب افزایش جذابیت‌های بصری این نوع بسته‌بندی شود. مقوا یک ماده بازیافت پذیر است همین قضیه می‌تواند حمایت و استقبال مصرف‌کنندگان دوستدار محیط‌زیست را از این نوع بسته‌بندی به همراه بیاورد.

ازجمله معایب جعبه مقوایی حساسیت مقوا به رطوبت است. جعبه‌های مقوایی نسبت به رطوبت حساس هستند و در محیط‌های خیلی مرطوب ممکن است دچار آسیب شوند. جعبه‌های مقوایی مقاومت کمی در برابر ضربه و فشار دارند و به‌راحتی شکل اولیه خود را در برابر ضربات و صدمات از دست می‌دهند.

جعبه کادویی

جعبه‌های کادویی یکی از انواع بسته‌بندی آجیل و خشکبار به‌حساب می‌آیند که معمولاً برای هدیه و ادای احترام به دیگران داده می‌شوند. این نوع بسته‌بندی می‌تواند یک هدیه زیبا و شیک به‌حساب بیاید که موجب جلب‌توجه دوستان و خانواده می‌گردد. این نوع بسته‌بندی قابلیت این را دارد که با توجه به مناسبت‌های مختلف در طرح‌های متفاوتی تولید شود.

این نوع بسته‌بندی با توجه به طرحی که در آن پیاده شده است ممکن است هزینه‌های بالاتری را نسبت به بسته‌بندی‌های ساده‌تر داشته باشد. جعبه‌های کادویی در برابر ضربه و فشار حساس هستند و نیاز به نگهداری بیشتری در حمل‌ونقل دارند.

پاکت بسته بندی کاغذی

بسته بندی آجیل پاکت کاغذی

این نوع پاکت بسته بندی در انواع کاغذی، مقوایی و کرافت تولید می‌شود. این نوع بسته‌بندی قابلیت چاپ انواع طرح‌های مدنظر را بر روی خود دارد. قابل بازیافت بودن بسته‌بندی پاکت کاغذی موجب جلب‌توجه و استقبال دوستداران طبیعت می‌گردد. کاغذ وزن کمی دارد و همین مسئله باعث حمل‌ونقل راحت‌تر آن می‌شود.

بسته‌بندی پاکت کاغذی نسبت به بسته‌بندی‌های فلزی از استحکام کمتری برخوردار است و در برابر ضربه و شوک آسیب می‌ببیند. این نوع بسته‌بندی در برابر رطوبت حساس است و ممکن است در محیط‌های مرطوب آسیب ببیند. نوعی از بسته‌بندی پاکت کاغذی که در آن از زیپ کیپ استفاده نمی‌شود معمولاً پس از باز شدن امکان استفاده مجدد را ندارد.

پاکتی متالایز

پاکت متالایز یا آلومینیومی با ظاهری متالیک و براق موجب جلب‌توجه مشتریان می‌گردد. متریال به‌کاررفته در پاکت متالایز از ورود رطوبت به داخل پاکت جلوگیری می‌کند که موجب حفظ کیفیت و تازگی آجیل و خشکبار می‌شود. متالایز از مواد تشکیل‌شده است که به‌خوبی از ورود نور و هوا جلوگیری می‌کند و مانع اکسیداسیون و خرابی محتوا می‌شود.

بعضی از مدل‌های پاکت‌های متالایز پس از باز شدن قابلیت بسته‌بندی مجدد را ندارند. پاکت‌های متالایز معمولاً قیمت بیشتری نسبت به پاکت‌های کاغذی دارند. مواد به‌کاررفته در بعضی از پاکت‌های متالایز ممکن است بازیافت ناپذیر باشد و سبب آسیب به محیط‌زیست شود.

جمع ‌بندی

آجیل و خشکبار در بسته‌بندی مختلفی روانه بازار می‌شوند. از مهم‌ترین انواع بسته‌ بندی آجیل و خشکبار می‌توان به بسته‌بندی‌های پاکت کاغذی، پاکت متالایز، ظروف طلقی، ظروف شیشه‌ای، ظروف پلاستیکی، جعبه مقوایی، قوطی‌های فلزی و جعبه کادویی اشاره کرد.

هرکدام از این انواع بسته‌بندی‌ها مزایا و معایب خود رادارند که در مقاله به‌صورت کامل به آن‌ها اشاره‌شده است. شما می‌توانید بامطالعه این مقاله و بررسی مزایا و معایب انواع بسته‌ بندی آجیل و خشکبار نوع بسته‌بندی خود را متناسب با نیاز و ترجیحات مشتریان انتخاب کنید.

این مطلب را پسندیدید؟ آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آخرین نوشته ها

مهم ترین نکات در سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

نایلون و سلفون به عنوان دو ماده بسیار مهم در صنعت بسته‌بندی انواع محصولات از جمله محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، شیمیایی و غیره کاربردهای بسیار زیادی را دارند. شرکت‌ها و تولیدی‌های مختلف برای استفاده از این دو محصول برای بسته‌بندی انواع کالاهای تولیدی‌شان نیاز دارند تا برخی از اطلاعات مرتبط با کالا مانند لوگو و نام برند را بر روی بسته‌بندی چاپ کنند.
سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

در چاپ روی نایلون و نایلکس به این نکات دقت کنید

چاپ روی نایلون و نایلکس با روش‌های مختلفی امکان پذیر است و به منظور جلب توجه مصرف کنندگان، نوشتن اطلاعات مهم کالا مانند تاريخ تولید و انقضا، مواد اولیه به کار رفته، لوگوی برند، طراحی های خاص و ... استفاده می‌شود.
چاپ روی نایلون و نایلکس

سلفون چیست؟ انواع سلفون چیست؟

ما در این مقاله به معرفی برخی از انواع سلفون‌های پرکاربرد و مهم در صنایع مختلف پرداختیم و توضیحات کلی را در مورد سلفون در اختیار شما قرار دادیم. همانطور که متوجه شدید برای بسته‌بندی کردن انواع مواد غذایی معمولاً از سلفون‌هایی استفاده می‌شود که دارای استانداردهای بین‌المللی و مواد اولیه بهداشتی باشند.
سلفون بسته بندی

نایلون چیست؟ انواع نایلون چیست؟

نایلون یک پلیمر است که از مواد اولیه پلی اتیلن سبک شکیل می‌شود و دارای ساختار پلی‌آمیدی است. این ماده با قرار گرفتن در فشار و حرارت بالا به شکل الیافی با قطر بسیار نازک و کوچک و به شدت قوی تبدیل می‌شود که برای تولید کردن انواع محصولات مختلف به کار گرفته می‌شود.
نایلون شیرینگ

انواع چاپ روی نایلون؟ کدام بهتر است؟

امروزه نایلون‌ها بخش مهمی از زندگی انسان‌ها هستند و در صنایع مختلف به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید هر محصولی نیازمند این است که تصاویر، طرح‌ها و اطلاعاتی بر روی آن چاپ شود.
انواع روش های چاپ روی نایلون

بهترین بسته‌بندی برای غذای حیوانات

غذای حیوانات در حفظ سلامت آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. بنابراین نگهداری از چنین محصولاتی در شرایط مطلوب، امری کاملا ضروری است. نوع بسته‌بندی غذای حیوانات از جمله شرایط و عوامل موثر در حفظ کیفیت این نوع محصول به حساب می‌آید.
بسته‌بندی غذای حیوانات

معرفی انواع بسته‌بندی کشمش

کشمش به عنوان یکی از محصولات کشاورزی، نه تنها در داخل کشور بلکه در سایر کشورهای خاورمیانه و اروپا هم طرفدار دارد. نوع بسته‌بندی به عنوان یک عامل موثر در امر بازاریابی و میزان فروش محصول شناخته می‌شود.

بهترین روش بسته‌بندی نقل

نقل یکی از سوغاتی‌های خوشمزه شهر ارومیه است که مورد استقبال افراد زیادی قرارگرفته است. بسته‌بندی مناسب نقل از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع بسته‌بندی مناسب برای نقل در واقع باید ضد رطوبت و ضد هوا باشد.
بسته‌بندی نقل

پر کاربرد ترین انواع بسته بندی پسته

بسته ‌بندی پسته یک مرحله اساسی در زنجیره تأمین و بازار فروش این محصول است که اگر به صورت صحیح انجام شود؛ نه تنها به حفاظت از کیفیت و طول عمر محصول کمک می‌کند بلکه منجر به جلب توجه مشتریان و فروش بیشتر در بازار هدف می‌شود.
بسته بندی پسته

انواع بسته بندی نبات

بسته بندی نبات یکی از مهم‌ترین مراحل در زنجیره تأمین و عرضه این محصول است که تأثیر چشمگیری بر کیفیت نهایی و تجربه مصرف‌کننده دارد. نبات به صورت تکی یا فله‌ای به بازار عرضه می‌شود، اما بسته بندی مناسب می‌تواند نقش مهمی در حفظ تازگی، کیفیت و جلب توجه مصرف‌کننده ایفا کند.
بسته بندی نبات