تماس بگیرید

سلفون بسته بندی

سلفون چیست؟ انواع سلفون چیست؟

6 دقیقه

سلفون یکی از مهمترین و پرکاربردترین نایلون‌های بسته‌بندی است که در سایزها و ضخامت‌های متفاوتی تولید می‌شود. جالب است بدانید که این مدل بسته‌بندی برای اولین بار در سال ۱۹۰۰ میلادی تولید شد و اولین بسته‌بندی پلاستیکی شفاف بود.

پس از آن با گذشت زمان و استفاده کردن شرکت‌های متفاوت از این نوع بسته‌بندی، سلفون‌ها در میان مردم به شدت شناخته شد و افراد بیشتری از آن استفاده کردند و امروزه به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع نایلون‌ها به حساب می‌آید. سلفون‌ها از مواد اولیه متفاوتی تولید می‌شوند که برخی از نایلون‌ها از نمونه‌هایی از چوب تولید می‌شوند که زیست تخریب پذیر هستند.

 این نایلون‌ها برخلاف پلاستیک قابلیت استفاده دوباره را ندارند و قابل بازیافت نیستند اما با این حال در دسته‌بندی تجهیزات زیست تخریب پذیر قرار می‌گیرند.

سلفون‌ها در بیشتر مواقع بسیار نازک و با ضخامت کم به کار می‌روند و به دلیل داشتن خاصیت چسبندگی و انعطاف پذیری دور تا دور محصول کشیده می‌شوند و می‌توانند آن را به خوبی بسته‌بندی کنند و از نفوذ گرد و غبار، آب، باکتری‌ها، میکروب‌ها، رطوبت، حشرات و … به آن جلوگیری کنند. ما در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد انواع سلفون بسته بندی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انواع سلفون

سلفون‌ها هم مانند دیگر وسیله‌ها و نایلون‌های بسته‌بندی دارای انواع متفاوتی است که در صنعت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. سلفون‌ها علاوه بر صنایع متفاوت کاربرد خانگی نیز دارد در و خانه‌ها برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی، لوازم خانگی مانند وسیله‌های برقی و ظروف شکستنی و … استفاده می‌شود. برخی از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع سلفون‌ها عبارتند از:

سلفون متالایز

یکی از انواع پرکاربرد سلفون که در زندگی روزمره کاربردهای زیادی دارد سلفون متالایز است. در مراحل تولید این نایلون بسته‌بندی در اکثر اوقات از پلی اتیلن و همچنین موادی که بر پایه پلاستیک هستند استفاده می‌شود و در بسته‌بندی خوراکی‌های متفاوتی از جمله چیپس، پفک، بستنی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سلفون بسته بندی

این نوع سلفون‌ها در ساختار خود آلومینیوم بسیار کمی دارند تا بتوانند از محصولات در برابر عوامل محیطی مانند اشعه نور خورشید محافظت کنند. سلفون متالایز، سلفونی براق است و به دلیل داشتن قابلیت چاپ موارد استفاده متفاوت و گوناگونی را دارد و می‌تواند در صنعت‌های گوناگونی مورد استفاده قرار بگیرد.

برای مثال در تمامی فروشگاه‌های مواد غذایی شما می‌توانید با مشاهده بسته‌بندی‌ها و طراحی‌های آن این سلفون‌ها را تشخیص دهید.

علاوه بر مواد غذایی، سلفون‌های متالایز در چاپ و بسته‌بندی محصولات مختلفی مانند محصولات آرایشی و بهداشتی، ظروف آشپزخانه، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و عایق اسپیلت و کانال کولر استفاده می‌شود.

استفاده از این نوع سلفون مزایای متفاوتی از جمله مقاومت بالا در برابر فرسودگی، استفاده در تمامی صنایع غذایی به دلیل نداشتن ترکیبات سمی، مقاومت بالا در محیط‌های مرطوب، قابلیت چاپ سلفون، قابلیت تولید در ابعاد و ضخامت‌های مختلف، افزایش جذابیت بسته‌بندی و … را به همراه دارد. شما می‌توانید این نوع تلفن را در طرح و ابعاد مد نظرتان به تولیدی‌های معتبر سفارش دهید تا محصولی با کیفیت را دریافت کنید.

سلفون صدفی

سلفون صدفی نیز یکی دیگر از انواع پراستفاده سلفون‌ها است که دارای رنگ شفاف و صدفی است. سلفون صدفی شفاف ساده‌ترین نوع سلفون صدفی به حساب می‌آید. اما به دلیل اضافه کردن برخی از مواد اولیه این سلفون به رنگ شیری یا به رنگ صدفی تولید می‌شود.

این سلفون به دلیل شفاف بودن جزئیات داخل بسته‌بندی را به طور کامل نشان می‌دهد. به طور کلی از سلفون صدفی شفاف برای بسته‌بندی کردن محصولاتی که مشاهده کردن جزئیات داخل آن اهمیت زیادی برخوردار است استفاده می‌شود تا مشتری بتواند به راحتی جزئیات داخل محصول را ببیند و پس از آن خرید خود را انجام دهد.

سلفون صدفی

سلفون صدفی نوعی ورق نازک پلاستیکی، دارای استحکام و مقاومت مناسبی است که به عنوان سلفون ایرانی در میان تولید کنندگان معروف است. یکی دیگر از انواع سلفون صدفی، سلفون صدفی متالایز است که برای بسته‌بندی کردن محصولات غذایی به کار می‌رود.

سلفون صدفی متالایز یک پلاستیک بسته‌بندی است که با لمینت شدن سلفون صدفی و ورقه‌های آلومینیومی بسیار نازک تولید می‌شود. لمینت شدن این نوع سلفون با ورقه‌های آلومینیومی می‌تواند قابلیت چاپ را به این سلفون بدهد به همین دلیل است که برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی کاربرد ویژه‌ای را دارد.

در این نوع بسته‌بندی انواع مشخصات محصول مانند اسم برند تولید کننده، طرز تهیه مواد به کار برده شده، تاریخ تولید و انقضا و … چاپ می‌شود. برای بسته‌بندی مواد غذایی از سلفون صدفی مرواریدی نیز استفاده می‌شود که این سلفون هم یکی از منحصر به فردترین سلفون‌های صدفی است.

به طور معمول از این سلفون برای بسته‌بندی کردن مواد غذایی حساس استفاده می‌شود که لازم است در یخچال نگهداری شوند. این نوع سلفون نوعی پلاستیک بسته‌بندی به حساب می‌آید که از مواد پلیمری تولید می‌شود.  اما از دیگر مواد افزودنی برای خاصیت چسبندگی و کشسانی نیز استفاده می‌شود.

سلفون شیرینگ

یکی از مهمترین نایلون‌های بسته‌بندی و انواع سلفون، سلفون شیرینگ نام دارد. این سلفون بسیار نازک دارای شفافیت بسیار بالایی است که با قرار گرفتن در معرض حرارت بالا و دمای زیاد منقبض می‌شود و دور تا دور محصول را به خوبی می‌پوشاند و به آن می‌چسبد.

برای بسته‌بندی انواع محصولات متفاوت با استفاده از این سلفون از دستگاهی به نام شیرینگ پک استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه به گونه‌ای است که محصولات مدنظر در داخل دستگاه قرار می‌گیرند و پس از آن بعد از پوشیده شدن با سلفون شیرینگ از داخل یک تونل حرارتی عبور می‌کنند. پس از آن سلفون شیرینگ توسط حرارت به محصول می‌چسبد و خنک کننده انتهای دستگاه این محصولات را خنک کرده و از دستگاه خارج می‌کند.

از این نوع بسته‌بندی برای قرار دادن چند محصول در تعداد متفاوت در کنار یکدیگر استفاده می‌شود برای مثال بسته‌بندی‌های باکس نوشابه، دوغ، آب معدنی، سس، انواع آبمیوه‌ها و غیره با استفاده از سلفون شیرینگ است.

سلفون بسته بندی نوشابه

 لازم به ذکر است در مناطقی که آب و هوای مرطوبی دارند مانند نواحی شمالی کشور از بسته‌بندی‌های شیرینگ با ضخامت بیشتری استفاده می‌شود تا مقاومت این محصولات در برابر رطوبت افزایش بیشتری را پیدا کند.

شیرینگ‌ها دارای انواع متفاوتی هستند که برخی از انواع پرکاربرد آن عبارتند از شیرینگ پی وی سی و شیرینگ پلی الفین. شیرینگ پی ‌وی‌ سی به دلیل داشتن استحکام بسیار بالا در بسته‌بندی انواع ظروف و وسیله‌های شکستنی استفاده می‌شود.

همچنین شیرینگ پلی الفین به دلیل داشتن ساختار انعطاف پذیرتر و نرم‌تر نسبت به شیرینگ پی ‌وی ‌سی برای بسته‌بندی مواد غذایی و انواع نوشیدنی‌ها مانند آب معدنی، نوشابه و دوغ استفاده می‌شود.

یکی دیگر از بهترین قابلیت‌های سلفون شیرینگ قابلیت چاپ بر روی آن است که شرکت‌های تولید کننده مختلف می‌توانند برند خود را بر روی این سلفون‌ها چاپ کنند تا بتوانند به صورت رایگان از طریق چاپ کردن برند بر روی سلفون‌های بسته‌بندی‌شان تبلیغ خوبی را برای محصولات شرکت خود انجام دهند.

سلفون استرچ غذایی

سلفون استرچ غذایی یک نوع پلاستیک نازک است که برای بسته‌بندی و حفظ غذاهای تازه، مواد خشک و فرآوری شده استفاده می‌شود. این نوع سلفون یکی دیگر از مهمترین انواع سلفون‌های پر استفاده و پرکاربرد در صنعت تولید و بسته‌بندی مواد غذایی است که از چسبندگی و کشش بسیار بالایی برخوردار بوده و به دلیل داشتن قیمت مناسب جز محبوب‌ترین سلفون‌ها برای تولید کنندگان به حساب می‌آید.

 این نوع سلفون برای جلوگیری از نفوذ هوا، میکروب‌ها، حفظ تازگی و ارزش غذایی مواد غذایی و همچنین جلوگیری از تبادل رطوبت استفاده می‌شوند. همچنین می‌توان از آن برای بسته‌بندی مواد غذایی در یخچال یا منجمد استفاده کرد.

سلفون استرچ غذایی شفاف و انعطاف‌پذیر است و می‌تواند برای مدت طولانی غذاها را به خوبی حفظ کند. ضخامت سلفون استرچ از سلفون شیرینگ بسیار کمتر است و ضخامت کم این محصول به دلیل خاصیت چسبندگی و کشسانی آن است و تاثیری را در کاهش مقاومت آن در برابر آلودگی‌ها و گرد و غبار ندارد.

سلفون چیست

این محصول با پوشاندن کامل مواد غذایی از فاسد شدن و کپک زدن آنها جلوگیری می‌کند. برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی با استفاده از این سلفون از دستگاهی به نام سلفون کش یا استرچ پالت بند استفاده می‌شود.

این بسته‌بندی به قدری خوب و با کیفیت است که می‌تواند مشتریان بسیار زیادی را به سمت خرید انواع مواد غذایی که با این سلفون بسته‌بندی شده‌اند ترغیب کند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این نایلون‌ها ارتباط مستقیمی را با مواد غذایی دارند و در صورتی که کیفیت خوبی نداشته باشند می‌تواند تاثیر زیادی را در کیفیت مواد غذایی بگذارد.

 در چنین شرایطی ممکن است مسمومیت‌ها و بیماری‌های زیادی برای فرد مصرف کننده به وجود بیاید به همین دلیل لازم است تا صاحبان تولیدی‌های مواد غذایی سلفون استرچ غذایی را از معتبر تهیه کنند تا هیچگونه مشکلی برای فرد مصرف کننده به وجود نیاید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به معرفی برخی از انواع سلفون‌های پرکاربرد و مهم در صنایع مختلف پرداختیم و توضیحات کلی را در مورد سلفون در اختیار شما قرار دادیم. همانطور که متوجه شدید برای بسته‌بندی کردن انواع مواد غذایی معمولاً از سلفون‌هایی استفاده می‌شود که دارای استانداردهای بین‌المللی و مواد اولیه بهداشتی باشند.

علاوه بر آن در صنعت‌های دیگر مانند تولید ظروف آشپزخانه لازم است تا شما از سلفون‌هایی با استحکام بالا و کیفیت خوب استفاده کنید تا آسیبی به کالاهای شما وارد نشود. در صورتی که کیفیت سلفون‌های استفاده شده در این وسیله‌ها پایین باشد نمی‌تواند به درستی از ایجاد خط و خشم و شکستگی بر روی این کالاها جلوگیری کند و سبب وارد شدن آسیب بسیار زیادی به کالاهای شما مخصوصاً در هنگام حمل و نقل می‌شود.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای سفارش و خرید انواع سلفون‌ها به مراکز معتبری مانند کیان چاپ که نایلون‌ها و سلفون‌های بسیار با کیفیتی را تولید می‌کنند مراجعه کنید تا مشکلات این چنینی به وجود نیاید.

این مطلب را پسندیدید؟ آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

آخرین نوشته ها

مهم ترین نکات در سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

نایلون و سلفون به عنوان دو ماده بسیار مهم در صنعت بسته‌بندی انواع محصولات از جمله محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، شیمیایی و غیره کاربردهای بسیار زیادی را دارند. شرکت‌ها و تولیدی‌های مختلف برای استفاده از این دو محصول برای بسته‌بندی انواع کالاهای تولیدی‌شان نیاز دارند تا برخی از اطلاعات مرتبط با کالا مانند لوگو و نام برند را بر روی بسته‌بندی چاپ کنند.
سفارش چاپ روی نایلون و سلفون

در چاپ روی نایلون و نایلکس به این نکات دقت کنید

چاپ روی نایلون و نایلکس با روش‌های مختلفی امکان پذیر است و به منظور جلب توجه مصرف کنندگان، نوشتن اطلاعات مهم کالا مانند تاريخ تولید و انقضا، مواد اولیه به کار رفته، لوگوی برند، طراحی های خاص و ... استفاده می‌شود.
چاپ روی نایلون و نایلکس

سلفون چیست؟ انواع سلفون چیست؟

ما در این مقاله به معرفی برخی از انواع سلفون‌های پرکاربرد و مهم در صنایع مختلف پرداختیم و توضیحات کلی را در مورد سلفون در اختیار شما قرار دادیم. همانطور که متوجه شدید برای بسته‌بندی کردن انواع مواد غذایی معمولاً از سلفون‌هایی استفاده می‌شود که دارای استانداردهای بین‌المللی و مواد اولیه بهداشتی باشند.
سلفون بسته بندی

نایلون چیست؟ انواع نایلون چیست؟

نایلون یک پلیمر است که از مواد اولیه پلی اتیلن سبک شکیل می‌شود و دارای ساختار پلی‌آمیدی است. این ماده با قرار گرفتن در فشار و حرارت بالا به شکل الیافی با قطر بسیار نازک و کوچک و به شدت قوی تبدیل می‌شود که برای تولید کردن انواع محصولات مختلف به کار گرفته می‌شود.
نایلون شیرینگ

انواع چاپ روی نایلون؟ کدام بهتر است؟

امروزه نایلون‌ها بخش مهمی از زندگی انسان‌ها هستند و در صنایع مختلف به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید هر محصولی نیازمند این است که تصاویر، طرح‌ها و اطلاعاتی بر روی آن چاپ شود.
انواع روش های چاپ روی نایلون

بهترین بسته‌بندی برای غذای حیوانات

غذای حیوانات در حفظ سلامت آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. بنابراین نگهداری از چنین محصولاتی در شرایط مطلوب، امری کاملا ضروری است. نوع بسته‌بندی غذای حیوانات از جمله شرایط و عوامل موثر در حفظ کیفیت این نوع محصول به حساب می‌آید.
بسته‌بندی غذای حیوانات

معرفی انواع بسته‌بندی کشمش

کشمش به عنوان یکی از محصولات کشاورزی، نه تنها در داخل کشور بلکه در سایر کشورهای خاورمیانه و اروپا هم طرفدار دارد. نوع بسته‌بندی به عنوان یک عامل موثر در امر بازاریابی و میزان فروش محصول شناخته می‌شود.

بهترین روش بسته‌بندی نقل

نقل یکی از سوغاتی‌های خوشمزه شهر ارومیه است که مورد استقبال افراد زیادی قرارگرفته است. بسته‌بندی مناسب نقل از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع بسته‌بندی مناسب برای نقل در واقع باید ضد رطوبت و ضد هوا باشد.
بسته‌بندی نقل

پر کاربرد ترین انواع بسته بندی پسته

بسته ‌بندی پسته یک مرحله اساسی در زنجیره تأمین و بازار فروش این محصول است که اگر به صورت صحیح انجام شود؛ نه تنها به حفاظت از کیفیت و طول عمر محصول کمک می‌کند بلکه منجر به جلب توجه مشتریان و فروش بیشتر در بازار هدف می‌شود.
بسته بندی پسته

انواع بسته بندی نبات

بسته بندی نبات یکی از مهم‌ترین مراحل در زنجیره تأمین و عرضه این محصول است که تأثیر چشمگیری بر کیفیت نهایی و تجربه مصرف‌کننده دارد. نبات به صورت تکی یا فله‌ای به بازار عرضه می‌شود، اما بسته بندی مناسب می‌تواند نقش مهمی در حفظ تازگی، کیفیت و جلب توجه مصرف‌کننده ایفا کند.
بسته بندی نبات